0

Kopeklerin duyulari neden hassastir?

Köpeklerin duyuları neden hassastır?

Köpeklerinizin nasıl kedi tarağı çalıştığını ve neden belirli şekillerde davrandıklarını hiç merak ettiniz mi? Bilgi, duyuları yoluyla köpeklerin kedi taşıma kabı beynine gider ve bu onların davranışlarını yönetebilir. Belirli duyuların ne kadar güçlü olduğu kedi gezdirme tasması köpeklerin dünyayı görme biçimini etkiler. İnsanlar için kaplumbağa yemi dünyayı 'görüyoruz', oysa birçok köpek için dünyayı koku yoluyla deneyimliyorlar.
Koku
Koku köpekler için o kadar ucuz köpek maması önemlidir ki, görme gibi diğer duyuları da devralabilir. Köpekler köpek oyuncakları 250 milyona kadar koku reseptör hücresine sahipken, insanlar sadece 5 milyona sahiptir. Köpek dişlerinin büyük bir köpek mama kabı kokuyu analiz etmeye adanmıştır, bir insanın beynindeki aynı alandan 40 kat daha büyüktür. Bununla birlikte, kaç tane köpek tarağı tespit hücresine sahip olduklarına bağlı olarak cins türüne bağlıdır. Daha uzun burunlu köpek ırkları daha güçlü bir advance kedi maması duyusuna sahiptir. Bu, koku köpekleri gibi bazı köpek ırklarının davranışlarının kokudan daha fazla etkileneceği anlamına gelir. Örneğin, bir Bloodhound 300 milyon koku reseptörüne sahipken, Daschund'un sadece köpek malzemeleri 125 milyonu vardır.
Köpekler farklı kokular aramaya programlanmıştır, eğer her şey kısırlaştırılmış kedi maması başarısız olursa, her zaman kokuya güveneceklerdir. Köpekler, sahiplerini, diğer köpekleri pet shop kedi fiyatları tanımak, cinsel durumu anlamak, hayvanların koku izlerini takip etmek ve duyguları belirlemek gibi çeşitli köpek tasması fiyatları amaçlar için kokuyu kullanır.

Kokuların köpeklerin diğer köpeklerle olan davranışları kedi ürünleri üzerinde büyük etkisi vardır. Koku, cinsiyetleri gibi şeyler de dahil olmak üzere diğer köpek hakkında çok şey belirlemelerine yardımcı olur. 'Köpekler bireyleri tanımlamak ve cinsiyetleri, sağlıkları ve statüleri hakkında köpek tasması fiyatları
bilgi vermek için koku kullanır'.

Görme
Köpekler dünyayı bizim pire tasması için farklı görüyorlar, uzaktan bir şeyin ince detaylarını göremiyorlar ve farklı bir görüş alanı var. Binoküler bir ucuz köpek maması alanına sahipler, bu da daha geniş bir resim gördükleri anlamına gelir, bunun nedeni gözlerinin başlarına yerleştirildiği yerdir.

Köpekler duruşumuzda ve hareket şeklimizde tasma fiyatları çok ince değişiklikleri görebilirler. Sahiplerini yürürken tanıyabilirler. Köpekler hareket algılamada insanlardan çok daha iyidir, hareket ettiklerinde şeyleri daha iyi görebilirler. Eğer köpeğinizden birkaç köpek tasma yüz metre uzaktaysanız, onları ararsınız ve gelmezler, hareketlerinizi tanımak için kollarınızı sallamaya çalışın.

Köpekler de insanlarla aynı renkleri pet shop kedi fiyatları göremez ve bu, şeylere tepki verme şeklini etkileyebilir. Olayları esas olarak sarı ve mavi renkte görürler ve biraz mor ve gri görebilirler. Bunun diğer köpeklere nasıl tepki verdikleri üzerinde bir etkisi olabilir, örneğin köpekler papağan yemi daha koyu gölgeler nedeniyle siyah köpekleri de göremezler. Siyah bir köpeği görmek daha uzun sürebilir ve vücut dilini okumak daha zor olabilir.

İşitme

Köpek işitme konusunda çok fazla araştırma yok, ancak bildiğimiz şey bizden çok daha sessiz şeyler duyabilecekleri. Köpekler genellikle duyamadığımız şeyleri duyarlar.

0 comentário

Por favor, entrar para comentar.